WIMA SMDTD03100TA00MQ00
Part No.:
SMDTD03100TA00MQ00
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDTD03100TA00MQ00.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 63VAC 2824
Package/Case:
2824 (7260 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.130" (3.30mm)
Features:
1. How to order SMDTD03100TA00MQ00 on Anpu?
3. Are the SMDTD03100TA00MQ00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDTD03100TA00MQ00?
Image SMDTD03100TA00MQ00
Part Number SMDTD03100TA00MQ00
Manufacturer WIMA
Package/Case 2824 (7260 Metric)
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)