WIMA SMDTD04100VA00MR00
Part No.:
SMDTD04100VA00MR00
Package:
4030 (10276 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDTD04100VA00MR00.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 20% 63VAC 4030
Package/Case:
4030 (10276 Metric)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.402" L x 0.299" W (10.20mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)
Features:
1. How to order SMDTD04100VA00MR00 on Anpu?
3. Are the SMDTD04100VA00MR00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDTD04100VA00MR00?
Image SMDTD04100VA00MR00
Part Number SMDTD04100VA00MR00
Manufacturer WIMA
Package/Case 4030 (10276 Metric)
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.299" W (10.20mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)