Würth Elektronik SMAJ100A
Part No.:
SMAJ100A
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ100A.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
117V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ100A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ100A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ100A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ100A pin diagram, SMAJ100A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ100A
Part Number SMAJ100A
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 117V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)