Würth Elektronik SMAJ100CA
Part No.:
SMAJ100CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ100CA.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
117V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ100CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ100CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ100CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ100CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ100CA pin diagram, SMAJ100CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ100CA
Part Number SMAJ100CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 117V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)