Würth Elektronik SMAJ10CA
Part No.:
SMAJ10CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ10CA.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
11.7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ10CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ10CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ10CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ10CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ10CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ10CA pin diagram, SMAJ10CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ10CA
Part Number SMAJ10CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 11.7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)