Würth Elektronik SMAJ20CA
Part No.:
SMAJ20CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ20CA.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
23.35V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ20CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ20CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ20CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ20CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ20CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ20CA pin diagram, SMAJ20CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ20CA
Part Number SMAJ20CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 23.35V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)