Würth Elektronik SMAJ22CA
Part No.:
SMAJ22CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ22CA.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
25.65V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ22CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ22CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ22CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ22CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ22CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ22CA pin diagram, SMAJ22CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ22CA
Part Number SMAJ22CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 25.65V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)