Würth Elektronik SMAJ28CA
Part No.:
SMAJ28CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ28CA.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
32.75V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ28CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ28CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ28CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ28CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ28CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ28CA pin diagram, SMAJ28CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ28CA
Part Number SMAJ28CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 32.75V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)