Würth Elektronik SMAJ33CA
Part No.:
SMAJ33CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ33CA.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
38.65V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ33CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ33CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ33CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ33CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ33CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ33CA pin diagram, SMAJ33CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ33CA
Part Number SMAJ33CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 38.65V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)