Würth Elektronik SMAJ51CA
Part No.:
SMAJ51CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ51CA.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
WE-TVSP
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
59.7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ51CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ51CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ51CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ51CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ51CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ51CA pin diagram, SMAJ51CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ51CA
Part Number SMAJ51CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 59.7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)