Würth Elektronik SMAJ64CA
Part No.:
SMAJ64CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ64CA.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
74.85V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ64CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ64CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ64CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ64CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ64CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ64CA pin diagram, SMAJ64CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ64CA
Part Number SMAJ64CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 74.85V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)