Würth Elektronik SMAJ70CA
Part No.:
SMAJ70CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ70CA.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
81.9V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ70CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ70CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ70CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ70CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ70CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ70CA pin diagram, SMAJ70CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ70CA
Part Number SMAJ70CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 81.9V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)