Würth Elektronik SMAJ78CA
Part No.:
SMAJ78CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ78CA.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
91.25V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ78CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ78CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ78CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ78CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ78CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ78CA pin diagram, SMAJ78CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ78CA
Part Number SMAJ78CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 91.25V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)