Würth Elektronik SMAJ8.5CA
Part No.:
SMAJ8.5CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ8.5CA.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
WE-TVSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
9.92V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AC
1. How to order SMAJ8.5CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ8.5CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ8.5CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ8.5CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ8.5CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ8.5CA pin diagram, SMAJ8.5CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ85CA SMAJ8.5CA SMAJ8.5A SMAJ8.0A SMAJ85A
Part Number SMAJ85CA SMAJ8.5CA SMAJ8.5A SMAJ8.0A SMAJ85A
Manufacturer Würth Elektronik Würth Elektronik Würth Elektronik Würth Elektronik Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP WE-TVSP WE-TVSP WE-TVSP WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - 1 1 1
Bidirectional Channels 1 1 - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V (Max) 8.5V (Max) 8.5V (Max) 8V (Max) 85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 99.2V (Typ) 9.92V (Typ) 9.92V (Typ) 9.36V (Typ) 99.2V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 14.4V 14.4V 13.6V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A 27.8A 27.8A 29.4A 2.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W