YAGEO 30KPA102A/TR13
Part No.:
30KPA102A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Anpu30KPA102A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 102V 165.6V
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
30KPA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
102V
Voltage - Breakdown (Min):
113.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
165.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
183A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
1. How to order 30KPA102A/TR13 on Anpu?
3. Are the 30KPA102A/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA102A/TR13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 30KPA102A/B 30KPA102A/TR13
Part Number 30KPA102A/B 30KPA102A/TR13
Manufacturer YAGEO YAGEO
Package/Case P600, Axial P600, Axial
Series 30KPA 30KPA
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 102V 102V
Voltage - Breakdown (Min) 113.9V 113.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 165.6V 165.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 183A 183A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)