YAGEO 30KPA180CA/TR13
Part No.:
30KPA180CA/TR13
Datasheet:
Anpu30KPA180CA/TR13.pdf
Description:
TVS P600 180V 290.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
104.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA180CA/TR13 on Anpu?
3. Are the 30KPA180CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA180CA/TR13?
Image 30KPA180CA/B 30KPA180CA/TR13
Part Number 30KPA180CA/B 30KPA180CA/TR13
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201.1V 201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 290.4V 290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.3A 104.3A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)