YAGEO 30KPA198A/TR13
Part No.:
30KPA198A/TR13
Datasheet:
Anpu30KPA198A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 198V 319.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
198V
Voltage - Breakdown (Min):
221.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
319.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
94.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA198A/TR13 on Anpu?
3. Are the 30KPA198A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA198A/TR13?
Image 30KPA198A/B 30KPA198A/TR13
Part Number 30KPA198A/B 30KPA198A/TR13
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 198V 198V
Voltage - Breakdown (Min) 221.2V 221.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 319.8V 319.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 94.7A 94.7A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)