YAGEO 30KPA216A/B
Part No.:
30KPA216A/B
Datasheet:
Anpu30KPA216A/B.pdf
Description:
TVS P600 216V 348.6V BOX
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
216V
Voltage - Breakdown (Min):
241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
348.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
86.9A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA216A/B on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KPA216A/B is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KPA216A/B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA216A/B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KPA216A/B.
Image 30KPA216A/B 30KPA216A/TR13
Part Number 30KPA216A/B 30KPA216A/TR13
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 216V 216V
Voltage - Breakdown (Min) 241.3V 241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 348.6V 348.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 86.9A 86.9A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)