YAGEO 30KPA240A/TR13
Part No.:
30KPA240A/TR13
Datasheet:
Anpu30KPA240A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 240V 387V 13
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
240V
Voltage - Breakdown (Min):
268.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
387V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
78.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA240A/TR13 on Anpu?
3. Are the 30KPA240A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA240A/TR13?
Image 30KPA240A/B 30KPA240A/TR13
Part Number 30KPA240A/B 30KPA240A/TR13
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 240V 240V
Voltage - Breakdown (Min) 268.1V 268.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 387V 387V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 78.3A 78.3A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)