YAGEO 30KPA258A/TR13
Part No.:
30KPA258A/TR13
Datasheet:
Anpu30KPA258A/TR13.pdf
Description:
TVS P600 258V 416.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
258V
Voltage - Breakdown (Min):
288.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
416.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
72.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA258A/TR13 on Anpu?
3. Are the 30KPA258A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA258A/TR13?
Image 30KPA258A/B 30KPA258A/TR13
Part Number 30KPA258A/B 30KPA258A/TR13
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 258V 258V
Voltage - Breakdown (Min) 288.2V 288.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 416.4V 416.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 72.8A 72.8A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)