YAGEO 30KPA260A/B
Part No.:
30KPA260A/B
Datasheet:
Anpu30KPA260A/B.pdf
Description:
TVS P600 260V 416V BOX
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
260V
Voltage - Breakdown (Min):
290.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
416V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
72.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA260A/B on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KPA260A/B is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KPA260A/B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA260A/B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KPA260A/B.
Image 30KPA260A/B 30KPA260A/TR13
Part Number 30KPA260A/B 30KPA260A/TR13
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 260V 260V
Voltage - Breakdown (Min) 290.4V 290.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 416V 416V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 72.8A 72.8A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)