YAGEO 30KPA71CA/B
Part No.:
30KPA71CA/B
Datasheet:
Anpu30KPA71CA/B.pdf
Description:
TVS P600 71V 111.5V BOX
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
71V
Voltage - Breakdown (Min):
79.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
111.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
271.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
P600
1. How to order 30KPA71CA/B on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 30KPA71CA/B is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 30KPA71CA/B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA71CA/B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KPA71CA/B.
Image 30KPA71CA/B 30KPA71CA/TR13
Part Number 30KPA71CA/B 30KPA71CA/TR13
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 71V 71V
Voltage - Breakdown (Min) 79.3V 79.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 111.5V 111.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 271.7A 271.7A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)