YAGEO P6SMB39CA/TR7
Part No.:
P6SMB39CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuP6SMB39CA/TR7.pdf
Description:
P6SMB DO214AA, BIDIRECTIONAL 39V
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
P6SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33.3V
Voltage - Breakdown (Min):
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMB39CA/TR7 on Anpu?
3. Are the P6SMB39CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMB39CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P6SMB39CA/TR7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P6SMB39CA-AT/TR13 P6SMB39CA/TR7 P6SMB39CA/TR13 P6SMB39CA-AT/TR7
Part Number P6SMB39CA-AT/TR13 P6SMB39CA/TR7 P6SMB39CA/TR13 P6SMB39CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMB-AT P6SMB P6SMB P6SMB-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage - Breakdown (Min) 37.1V 37.1V 37.1V 37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.9V 53.9V 53.9V 53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications - General Purpose General Purpose -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)