YAGEO SMAJ100CA/TR7
Part No.:
SMAJ100CA/TR7
Datasheet:
AnpuSMAJ100CA/TR7.pdf
Description:
SMAJ DO214AC, BIDIRECTIONAL 100V
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ100CA/TR7 on Anpu?
3. Are the SMAJ100CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ100CA/TR7.
Image SMAJ100CA/TR7 SMAJ100CA/TR13 SMAJ100CA-AT/TR13 SMAJ100CA-AT/TR7
Part Number SMAJ100CA/TR7 SMAJ100CA/TR13 SMAJ100CA-AT/TR13 SMAJ100CA-AT/TR7
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V 100V 100V 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V 111V 111V 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V 162V 162V 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)