YAGEO SMAJ150CA-AT/TR7
Part No.:
SMAJ150CA-AT/TR7
Datasheet:
AnpuSMAJ150CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 150V 243V AUTO
Series:
SMAJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ150CA-AT/TR7 on Anpu?
3. Are the SMAJ150CA-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ150CA-AT/TR7?
Image SMAJ150CA/TR7 SMAJ150CA/TR13 SMAJ150CA-AT/TR13 SMAJ150CA-AT/TR7
Part Number SMAJ150CA/TR7 SMAJ150CA/TR13 SMAJ150CA-AT/TR13 SMAJ150CA-AT/TR7
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V 150V 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V 167V 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V 243V 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)