YAGEO SMAJ45CA/TR13
Part No.:
SMAJ45CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMAJ45CA/TR13.pdf
Description:
SMAJ, DO-214AC, 45V, 72.7V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ45CA/TR13 on Anpu?
3. Are the SMAJ45CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ45CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ45CA/TR13.
Image SMAJ45CA/TR7 SMAJ45CA/TR13 SMAJ45CA-AT/TR13 SMAJ45CA-AT/TR7
Part Number SMAJ45CA/TR7 SMAJ45CA/TR13 SMAJ45CA-AT/TR13 SMAJ45CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ-AT SMAJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A 5.5A 5.5A 5.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)