YAGEO SMCJ180CA/TR7
Part No.:
SMCJ180CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMCJ180CA/TR7.pdf
Description:
SMCJ DO214AB, BIDIRECTIONAL 180V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.1A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ180CA/TR7 on Anpu?
3. Are the SMCJ180CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ180CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ180CA/TR7.
Image SMCJ180CA/TR7 SMCJ180CA/TR13 SMCJ180CA-AT/TR13 SMCJ180CA-AT/TR7
Part Number SMCJ180CA/TR7 SMCJ180CA/TR13 SMCJ180CA-AT/TR13 SMCJ180CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ-AT SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V 180V 180V 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201V 201V 201V 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V 292V 292V 292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A 5.1A 5.1A 5.1A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)