YAGEO SMCJ220A/TR13
Part No.:
SMCJ220A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMCJ220A/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 220V, 356V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ220A/TR13 on Anpu?
3. Are the SMCJ220A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ220A/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ220A/TR13.
Image SMCJ220A/TR13 SMCJ220A/TR7 SMCJ220A-AT/TR13 SMCJ220A-AT/TR7
Part Number SMCJ220A/TR13 SMCJ220A/TR7 SMCJ220A-AT/TR13 SMCJ220A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ-AT SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V 220V 220V 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V 246V 246V 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V 356V 356V 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.2A 4.2A 4.2A 4.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)