YAGEO SMCJ75CA/TR13
Part No.:
SMCJ75CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMCJ75CA/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-214AB, 75V, 121V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ75CA/TR13 on Anpu?
3. Are the SMCJ75CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ75CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ75CA/TR13.
Image SMCJ75CA/TR7 SMCJ75CA/TR13 SMCJ75CA-AT/TR13 SMCJ75CA-AT/TR7
Part Number SMCJ75CA/TR7 SMCJ75CA/TR13 SMCJ75CA-AT/TR13 SMCJ75CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMCJ SMCJ SMCJ-AT SMCJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V 75V 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V 121V 121V 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose - -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)