Yenyo Technology SM8S24CA
Part No.:
SM8S24CA
Manufacturer:
Yenyo Technology
Datasheet:
AnpuSM8S24CA.pdf
Description:
TVS 6600W DIODE 24VWM Bi-Dir DO-
Manufacturer:
Yenyo Technology
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
170A
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SM8S24CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM8S24CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM8S24CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S24CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S24CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SM8S24CA pin diagram, SM8S24CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM8S24CA
Part Number SM8S24CA
Manufacturer Yenyo Technology
Package/Case DO-218AB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 170A
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)