Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X5R335K10NT
Part No.:
GMC10X5R335K10NT
Datasheet:
AnpuGMC10X5R335K10NT.pdf
Description:
CAP0603 X5R 3.3UF 10% 10V
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10X5R335K10NT on Anpu?
3. Are the GMC10X5R335K10NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X5R335K10NT?
Image GMC10X5R335K10NT GMC10X5R335K10NT
Part Number GMC10X5R335K10NT GMC10X5R335K10NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 3.3 µF 3.3 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 10V 10V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)