Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X5R335K10NT
Part No.:
GMC10X5R335K10NT
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGMC10X5R335K10NT.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0603
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
GMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC10X5R335K10NT on Anpu?
3. Are the GMC10X5R335K10NT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X5R335K10NT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GMC10X5R335K10NT GMC10X5R335K10NT
Part Number GMC10X5R335K10NT GMC10X5R335K10NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 3.3 µF 3.3 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 10V 10V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)