Cal-Chip Electronics, Inc. GMC10X7R272J100NT
Part No.:
GMC10X7R272J100NT
Datasheet:
AnpuGMC10X7R272J100NT.pdf
Description:
CAP0603 X7R 2700PF 5% 100V
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Lead Style:
1. How to order GMC10X7R272J100NT on Anpu?
3. Are the GMC10X7R272J100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC10X7R272J100NT?
Image GMC10X7R272J100NT GMC10X7R272J100NT
Part Number GMC10X7R272J100NT GMC10X7R272J100NT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 2700 pF 2700 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) - 0.039" (1.00mm)