Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21CG130J100NT
Part No.:
GMC21CG130J100NT
Datasheet:
AnpuGMC21CG130J100NT.pdf
Description:
CAP0805 COG 13PF 5% 100V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21CG130J100NT on Anpu?
3. Are the GMC21CG130J100NT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21CG130J100NT?
Image GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NTD
Part Number GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NTD
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 13 pF 13 pF 13 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Voltage - Rated 100V 100V 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Failure Rate - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm)