Cal-Chip Electronics, Inc. GMC21CG130J100NT
Part No.:
GMC21CG130J100NT
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGMC21CG130J100NT.pdf
Description:
CAP CER 13PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
GMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GMC21CG130J100NT on Anpu?
3. Are the GMC21CG130J100NT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GMC21CG130J100NT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NTD
Part Number GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NT GMC21CG130J100NTD
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC GMC GMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 13 pF 13 pF 13 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Voltage - Rated 100V 100V 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Failure Rate - - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm)