Diodes Incorporated SMBJ64A-13
Part No.:
SMBJ64A-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
SMBJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMB
1. How to order SMBJ64A-13 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ64A-13 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ64A-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ64A-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ64A-13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ64A-13 pin diagram, SMBJ64A-13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ64A-13-F SMBJ64AQ-13-F SMBJ64A-13
Part Number SMBJ64A-13-F SMBJ64AQ-13-F SMBJ64A-13
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ - SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A 5.8A 5.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)