Diotec Semiconductor P4SMAJ28A-AQ
Part No.:
P4SMAJ28A-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuP4SMAJ28A-AQ.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO-214AC
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order P4SMAJ28A-AQ on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that P4SMAJ28A-AQ is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the P4SMAJ28A-AQ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ28A-AQ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4SMAJ28A-AQ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P4SMAJ28A P4SMAJ28A-AQ
Part Number P4SMAJ28A P4SMAJ28A-AQ
Manufacturer Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A 8.8A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ) -50°C ~ 150°C (TJ)