Fairchild Semiconductor ILC6380CP-33
Part No.:
ILC6380CP-33
Datasheet:
AnpuILC6380CP-33.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.3V 100MA SOT89-3
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
100mA
Frequency - Switching:
50kHz, 100kHz, 180kHz
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C (TA)
SOT-89-3
1. How to order ILC6380CP-33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that ILC6380CP-33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the ILC6380CP-33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ILC6380CP-33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ILC6380CP-33.
Image ILC6380CP-33 ILC6380CP-50 ILC6380CP-25
Part Number ILC6380CP-33 ILC6380CP-50 ILC6380CP-25
Manufacturer Fairchild Semiconductor Fairchild Semiconductor Fairchild Semiconductor
Series - - -
Package/Case TO-243AA TO-243AA TO-243AA
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Function Step-Up Step-Up Step-Up
Output Configuration Positive Positive Positive
Topology Boost Boost Boost
Output Type Fixed Fixed Fixed
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) - - -
Voltage - Input (Max) 10V 10V 10V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 5V 2.5V
Voltage - Output (Max) - - -
Current - Output 100mA 100mA 100mA
Frequency - Switching 50kHz, 100kHz, 180kHz 50kHz, 100kHz, 180kHz 50kHz, 100kHz, 180kHz
Synchronous Rectifier No No No
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (TA) -30°C ~ 80°C (TA) -30°C ~ 80°C (TA)