KEMET C0805J103M1RACAUTO
Part No.:
C0805J103M1RACAUTO
Datasheet:
AnpuC0805J103M1RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Series:
SMD Auto X7R FO
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0805J103M1RACAUTO on Anpu?
3. Are the C0805J103M1RACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805J103M1RACAUTO?
Image C0805J103M1RACAUTO C0805J103M1RACAUTO7210
Part Number C0805J103M1RACAUTO C0805J103M1RACAUTO7210
Manufacturer KEMET KEMET
Series SMD Auto X7R FO SMD Auto X7R FO
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination Open Mode, Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)