KEMET C315C470K1G5TA
Part No.:
C315C470K1G5TA
Datasheet:
AnpuC315C470K1G5TA.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order C315C470K1G5TA on Anpu?
3. Are the C315C470K1G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C315C470K1G5TA?
Image C315C470K1G5TA C315C470K1G5TA9248
Part Number C315C470K1G5TA C315C470K1G5TA9248
Manufacturer KEMET KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 47 pF 47 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL Low ESL
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.183" (4.66mm) 0.183" (4.66mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)