KEMET C324C100J1G5TA
Part No.:
C324C100J1G5TA
Manufacturer:
KEMET
Package:
Datasheet:
AnpuC324C100J1G5TA.pdf
Description:
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order C324C100J1G5TA on Anpu?
3. Are the C324C100J1G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C324C100J1G5TA?
Image C324C100J1G5TA C324C100J1G5TA7301 C324C100J1G5TA7334
Part Number C324C100J1G5TA C324C100J1G5TA7301 C324C100J1G5TA7334
Manufacturer KEMET KEMET KEMET
Series GoldMax 300 Comm C0G GoldMax 300 Comm C0G GoldMax 300 Comm C0G
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 10 pF 10 pF 10 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Voltage - Rated 100V 100V 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL Low ESL Low ESL
Ratings - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm) 0.230" (5.84mm) 0.230" (5.84mm)
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)