KYOCERA AVX 1812GC472KAZ2A
Part No.:
1812GC472KAZ2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Anpu1812GC472KAZ2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order 1812GC472KAZ2A on Anpu?
3. Are the 1812GC472KAZ2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812GC472KAZ2A?
Image 1812GC472KAZ2A 1812GC472KAZ2A\500
Part Number 1812GC472KAZ2A 1812GC472KAZ2A\500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series FLEXITERM® FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 4700 pF 4700 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination
Ratings - -
Applications Boardflex Sensitive Boardflex Sensitive
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric) 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)