KYOCERA AVX 1812GC472KAZ2A\500
Part No.:
1812GC472KAZ2A\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
FLEXITERM®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 1812GC472KAZ2A\500 on Anpu?
3. Are the 1812GC472KAZ2A\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812GC472KAZ2A\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1812GC472KAZ2A\500 pin diagram, 1812GC472KAZ2A\500 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1812GC472KAZ2A 1812GC472KAZ2A\500
Part Number 1812GC472KAZ2A 1812GC472KAZ2A\500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series FLEXITERM® FLEXITERM®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 4700 pF 4700 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination
Ratings - -
Applications Boardflex Sensitive Boardflex Sensitive
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric) 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)