KYOCERA AVX CDR01BP330BJUP
Part No.:
CDR01BP330BJUP
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order CDR01BP330BJUP on Anpu?
3. Are the CDR01BP330BJUP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP330BJUP?
Image CDR01BP330BJUP\M250 CDR01BP330BJUP-ZANAM CDR01BP330BJUP\M CDR01BP330BJUP\M500 CDR01BP330BJUP
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 33 pF -
Tolerance - - - ±5% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - P (0.1%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -