KYOCERA AVX CDR01BP330BJUP\M500
Part No.:
CDR01BP330BJUP\M500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCDR01BP330BJUP\M500.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
P (0.1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR01BP330BJUP\M500 on Anpu?
3. Are the CDR01BP330BJUP\M500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP330BJUP\M500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR01BP330BJUP\M250 CDR01BP330BJUP-ZANAM CDR01BP330BJUP\M CDR01BP330BJUP\M500 CDR01BP330BJUP
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 33 pF -
Tolerance - - - ±5% -
Voltage - Rated - - - 100V -
Temperature Coefficient - - - BP -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - - - General Purpose -
Failure Rate - - - P (0.1%) -
Mounting Type - - - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - - - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - - - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - - - 0.055" (1.40mm) -