KYOCERA AVX CDR01BP330BJUR
Part No.:
CDR01BP330BJUR
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order CDR01BP330BJUR on Anpu?
3. Are the CDR01BP330BJUR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP330BJUR?
Image CDR01BP330BJUR\M250 CDR01BP330BJUR\M CDR01BP330BJUR-ZANAM CDR01BP330BJUR\M500 CDR01BP330BJUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - 33 pF - 33 pF -
Tolerance - ±5% - ±5% -
Voltage - Rated - 100V - 100V -
Temperature Coefficient - BP - BP -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - High Reliability - General Purpose -
Failure Rate - R (0.01%) - R (0.01%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) - 0.055" (1.40mm) -