KYOCERA AVX CDR01BP330BJUR-ZANAM
Part No.:
CDR01BP330BJUR-ZANAM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Lead Style:
1. How to order CDR01BP330BJUR-ZANAM on Anpu?
3. Are the CDR01BP330BJUR-ZANAM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR01BP330BJUR-ZANAM?
Image CDR01BP330BJUR\M250 CDR01BP330BJUR\M CDR01BP330BJUR-ZANAM CDR01BP330BJUR\M500 CDR01BP330BJUR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 * Military, MIL-PRF-55681, CDR01 *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - 33 pF - 33 pF -
Tolerance - ±5% - ±5% -
Voltage - Rated - 100V - 100V -
Temperature Coefficient - BP - BP -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - -55°C ~ 125°C -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - High Reliability - General Purpose -
Failure Rate - R (0.01%) - R (0.01%) -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC - Surface Mount, MLCC -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) - 0805 (2012 Metric) -
Size / Dimension - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) - 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) -
Thickness (Max) - 0.055" (1.40mm) - 0.055" (1.40mm) -