KYOCERA AVX CDR31BP101BKUS\250
Part No.:
CDR31BP101BKUS\250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP101BKUS\250.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP101BKUS\250 on Anpu?
3. Are the CDR31BP101BKUS\250 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP101BKUS\250?
7.How to contact us to get technical supports, such as CDR31BP101BKUS\250 pin diagram, CDR31BP101BKUS\250 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR31BP101BKUS-ZANAM CDR31BP101BKUS\500 CDR31BP101BKUS\250 CDR31BP101BKUS CDR31BP101BKUS\M
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - 100 pF 100 pF - -
Tolerance - ±10% ±10% - -
Voltage - Rated - 100V 100V - -
Temperature Coefficient - BP BP - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications - General Purpose General Purpose - -
Failure Rate - S (0.001%) S (0.001%) - -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC - -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) - -