KYOCERA AVX CDR31BP120BKUM\M500
Part No.:
CDR31BP120BKUM\M500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Datasheet:
AnpuCDR31BP120BKUM\M500.pdf
Description:
SMP MLC HI-REL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
M (1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP120BKUM\M500 on Anpu?
3. Are the CDR31BP120BKUM\M500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP120BKUM\M500?
Image CDR31BP120BKUM CDR31BP120BKUM\M500 CDR31BP120BKUM\M CDR31BP120BKUM-ZANAM
Part Number CDR31BP120BKUM CDR31BP120BKUM\M500 CDR31BP120BKUM\M CDR31BP120BKUM-ZANAM
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance - 12 pF - -
Tolerance - ±10% - -
Voltage - Rated - 100V - -
Temperature Coefficient - BP - -
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C - -
Features - - - -
Ratings - - - -
Applications - General Purpose - -
Failure Rate - M (1%) - -
Mounting Type - Surface Mount, MLCC - -
Package / Case - 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension - 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Height - Seated (Max) - - - -
Thickness (Max) - 0.051" (1.30mm) - -