KYOCERA AVX CDR31BP391BKUR
Part No.:
CDR31BP391BKUR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
AnpuCDR31BP391BKUR.pdf
Description:
CAP CER 390PF 100V BP 0805
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Packaging:
Bulk
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CDR31BP391BKUR on Anpu?
3. Are the CDR31BP391BKUR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP391BKUR?
Image CDR31BP391BKUR CDR31BP391BKUR-ZANAH CDR31BP391BKUR\M500
Part Number CDR31BP391BKUR CDR31BP391BKUR-ZANAH CDR31BP391BKUR\M500
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31 * *
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 390 pF - -
Tolerance ±10% - -
Voltage - Rated 100V - -
Temperature Coefficient BP - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - -
Features - - -
Ratings - - -
Applications High Reliability - -
Failure Rate R (0.01%) - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC - -
Package / Case 0805 (2012 Metric) - -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) - -
Height - Seated (Max) - - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) - -